شرایط خدمات

شرایط خدمات

قواینن عمومی
1.    مشتری موظف به حفظ و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور پنل کاربری خود است. 
2.    مشتری موظف است برای ثبت نام در سایت ، اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق و معتبر وارد نماید در صورتی که به هر دلیل اطلاعات ناقص یا غیر واقعی باشد کلیه سرویس های مشتری در حالت تعلیق قرار می گیرد و هزینه سرویس ها قابل برگشت نمی باشد لذا تنها با ارائه اطلاعات صحیح و معتبر، سرویس های مشتری از حالت تعلیق خارج و فعال می گردد.
3.    مشتری موظف است تحويل ، تطابق واجراي صحيح سرويس خريداري شده را کنترل نمايد.
4.    مدت زمان قطع سرويس ناشي از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسي جرائم واعمال تشخيص کارشناسي به مدت زمان سرويس دهي افزوده نمي گردد.
5.    شرکت تنها مسئوليت سرويس دهي در حوزه خريد را دارد. در خصوص اختلالات و موارد ديگر مانند ارتباط اينترنت خريدار وبرنامه نويسي وب ونرم افزارها ومشکل دامنه اي که نزد ديگران ثبت شده است مسئوليتي متوجه شرکت نمي باشد.
6.    مسئوليت محتواي درج شده در سرويس تامين شدۀ خريدار ويا متصل به دامنه خريداري شده از شرکت تماما بر عهده خريدار است . اين مسئوليت شامل موارد تخلف عمد وسهو ويا مواردي که توسط اشخاص ثالث نيز انجام مي پذيرد خواهد بود.
7.    در صورت عدم رعايت قانون جرائم رايانه اي جبران کليه خسارات وهزينه هاي مادي ومعنوي کلي وجزئي وارد بر شرکت در پاسخگوئي به مراجع ذيصلاح بر عهده خريدار خواهد بود.

قوانین ثبت و تمدید دامنه:
1.    مسئولیت انتخاب نام دامنه بر عهده مشتری بوده و پس از ثبت دامنه تا 24 ساعت با کسر مبلغ جریمه ، حذف دامنه امکان پذیر است. 
2.    جریمه دیرکرد در تمدید دامنه های منقضی شده بر عهده مشترک خواهد بود. اين جريمه مطابق با قوانين ICANN و ثبت کننده اصلي وضوابط شرکت اخذ مي گردد.
3.    ملاک اصلی تشخیص مالک دامنه، بر اساس مشخصات شخص ثبت کننده دامنه خواهد بود.
4.    مشتری موظف است قبل از سررسید تاریخ انقضای دامنه نسبت به تمدید دامنه اقدام نماید در غیر اینصورت چنانچه دامنه منقضی شده و توسط شخص دیگری ثبت شود، مسئولیتی به عهده شرکت نمی باشد.
5.    کنترل و مدیریت دامنه ثبت شده بر عهده خریدار بوده و مشترک می‌تواند هر زمان درخواست انتقال دامنه به شرکتی دیگر را ارسال نماید.
6.    خريدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکيتي دامنه براي خود تحقيق لازم را به عمل آورده وشرکت در صورت ادعاي شخص ثالث صاحب حق مورد تائيد شرکت و مراجع ذيصلاح ايراني وبين المللي آن دامنه را مسدود نموده و به راي مراجع ويا قوانين بين المللي عمل مي نمايد.
قوانین هاست 
1.    انتقال محتویات به هاست خریداری شده در آفاق اندیش بصورت رایگان توسط تیم آفاق هاست انجام می‌گیرد. برای انجام انتقال ارائه اطلاعات دقیق هاست مبدا در تیکت درخواست انتقال از طرف خریدار الزامی است.
2.    نصب یکی از سیستم های مدیریت محتوای رایج روی هاست آفاق بنا به درخواست مشترک برای بار اول رایگان انجام می شود. تکرار نصب منوط به پرداخت هزینه است.
3.    بک آپ گیری از سایت ها بصورت هفتگی توسط آفاق هاست انجام می‌گیرد. آفاق هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال بروز بودن و صحت آنها ندارد.
4.    بک آپ گیری از اکانت‌های ریسلر هاستینگ بر عهده مشترک بوده و آفاق هاست تعهدی در این موضوع ندارد.
5.    ارسال هرزنامه (spam) ممنوع بوده و در صورت تشخیص اکانت مشترک مسدود میشود و وجه پرداخت شده غیر قابل استرداد است.
6.    آفاق هاست تعهدی در قبال بازگردانی رایگان بک آپ یا در اختیار قرار دادن آن برای انتقال ، ندارد.
7.    استفاده بیش از حد از منابع مجاز تخصیص داده شده به اکانت میزبانی وب مشترک موجب مسدود شدن اکانت هاست مشترک می شود.مشترک موظف است نسبت به ارتقای پلن میزبانی خود و یا خرید سرور مجازی اقدام نماید.
8.    قراردادن هرگونه مطالب و یا فایل مغایر با موازین اخلاقی و قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع بوده و در صورت مشاهده و یا دریافت اخطار از طرف مراجع ذیصلاح ، موجب مسدود شدن اکانت هاست مشترک می گردد.در صورت مسدود شدن هیچگونه وجهی قابل استرداد نخواهد بود.
9.    قراردادن هرگونه اسکریپت که موجب خطر امنیتی بالقوه برای سرورها شود و یا موجب اختلال در عملکرد شبکه یا سرورها گردد بدون اخطار قبلی حذف و ممکن است وب سایت متخلف برای همیشه قطع گردد.
10.    در صورتی که مشترک پس از کنسل کردن هاست و یا اتمام مدت زمان سرویس درخواست بک آپ از محتویات هاست خود داشته باشد، به شرط آنکه که سرویس او حذف نشده باشد، فعالسازی یک روزه هاست مشترک جهت برداشتن بک آپ مستلزم پرداخت هزینه یک ماهه  پلن هاست خواهد بود.
قوانین سرور مجازی و سرور اختصاصی
1.    کانفیگ اولیه سرور بنا به درخواست مشترک و در صورتیکه قابل اجرا برای تیم آفاق باشد، در 24 ساعت اولیه تحویل سرور بصورت رایگان انجام می‌گیرد.
2.    تیم آفاق مشاوره های لازم پیش از خرید را به مشترک ارائه می دهد.مشترک موظف است برای خرید سرور مناسب خود، تصمیم گیری نماید.
3.    بک آپ گیری از محتویات داخل سرور بر عهده مشترک بوده و آفاق هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعات نگهداری شده روی سرور ها ندارد.
4.    مدت زمان لازم برای تحویل اولیه سرور مجازی حداکثر طی 4 ساعت کاری پس از تکمیل سفارش به مشترک خواهد بود.
5.    مدت زمان لازم برای تحویل اولیه سرور اختصاصی 2 روز کاری پس از تکمیل سفارش به مشترک خواهد بود.
6.    استفاده از سرور های مجازی و اختصاصی برای اسکن سایت ها ،ایجاد اختلالات شبکه ای و  حمله DOS ممنوع است و در صورت مشاهده و یا شکایت سرویس بدون اطلاع رسانی قبلی به کاربر حذف خواهد شد. آفاق هاست حق شکایت از کاربر متخلف از طریق مراجع قانونی را به منظور رفع خسارت از خود محفوظ می دارد.
7.    آفاق هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال مدیریت و پشتبانی رایگان داخل سرور مشترک نداشته و کلیه امور نگهداری، پشتیبانی و مدیریت محتویات سرور بر عهده مشترک خواهد بود، مگر آنکه خلاف آن در قرارداد ذکر شده باشد.
8.    مالک تجهیزات و سخت افزار سرور آفاق هاست می باشد و پرداخت اجاره بها هیچ حقی برای مشترک ایجاد نمی کند.
9.    در صورتی که مشترک پس از کنسل کردن سرور و یا اتمام مدت زمان سرویس درخواست دسترسی به سرور داشته باشد، به شرط آنکه که سرویس او حذف نشده باشد، به ازای هر روز دسترسی ملزم به پرداخت 10درصد مبلغ سرویس خود می باشد.

قوانین مالی
1.    صورتحسابهای قابل پرداخت سرویس های سالانه 1 ماه پیش از موعد تمدید و سرویس های ماهانه هفت روز پیش از موعد تمدید صادر می شوند.مشتری موظف است در صورت تمایل به تمدید طی این مدت و تا قبل از پایان مهلت نسبت به پرداخت صورتحساب اقدام نماید.
2.    پرداخت صورتحساب از طریق درگاه های پرداخت اینترنتی سایت و یا انتقال به حسابهای درج شده در صورتحساب میسر است.
3.    در صورت پرداخت از روشی که اطلاعات پرداختی در اکانت کاربری  مشترک قابل ثبت نباشد، مشترک موظف است اطلاعات مربوط به پرداخت خود را به امور مالی اعلام نماید.
4.    کلیه سرویس های میزبانی وب به جز موارد اعلام شده در ذیل دارای 48 ساعت گارانتی باز گشت هزینه بعد از خرید می باشد .
•    
•    سرويس هايي که ضمانت برگشت وجه ندارند عبارتند از:
•    تمدید و یا ارتقای سرویس از پیش خریداری شده
•    سرور های اختصاصی
•    لایسنس های نرم افزاری و نرم افزار های خریداری شده
•    کلیه سرویس های ارائه شده در جشنواره ها و حراجی های دوره ای 
•    بسته های نرم افزاری طراحی شده توسط شرکت
•    هزینه کلیه سرویس ها و خدمات جانبی شامل نصب نرم افزار ها و ستاپ کنترل پنل نصب شده روی سرور
•    گواهینامه های اس اس ال
•    هزینه خدمات مشتریان VIP


 

سرور

ایمیل :

رمز عبور :

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟