پسوند دامنه های ملی

پسوند دامنه های ملی

.ir از مجموعه پسوندهای ملی و متعلق به کشورمان ایران است. ثبت دامنه ملی محدودیت خاصی ندارد و تنها باید پیش از ثبت دامنه در سایت nic.ir عضو و مدارک مربوط به احراز هویت خود را ارسال نمایید.

.co.ir پسوند .co.ir یک پسوند ملی است. پسوند co.ir برای شرکت‌ ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. دامنه مورد نظر باید با نام ثبتی شرکت در روزنامه رسمی تطابق داشته باشد، یا مخفف دقیق نام کامل باشد.از آنجا که استاندارد خاصی برای ترجمه وجود ندارد، معمولا ترجمه نام شرکت و مخفف نام ترجمه شده به عنوان نام دامنه پذیرفتنی نیست.مدارک مورد نیاز برای ثبت دامنه با پسوند co.ir : کپی آخرین روزنامه رسمی و اساسنامه شرکت. در شرایطی که نام مورد نظر مربوط به یک شرکت خارجی و متقاضی در داخل کشور باشد، ارسال مدرک نمایندگی انحصاری یا مجوز شرکت خارجی الزامی است.

ac.ir ثبت پسوند ac.ir برای دانشگاه‌ها و مراکز و موسسات آموزشی یا پژوهشی که از مجلس شورای اسلامی ، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری، شورای گسترش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، یا شورای سرپرستی حوزه‌های علمیه (مجری دوره‌های سطوح سه و چهار حوزوی) مجوز قطعی یا دائم دارندو همچنین دارای شخصیت حقوقی مستقل بوده و مطابق با اساسنامه مجاز به فعالیت در امور آموزشی و پژوهشی در سطح عالی‌ میباشند ،امکان پذیر است.

مزایای دامنه ملی

1. دامنه ملی ( co.ir., .ir. , net.ir , ...) جزو ارزانترین دامنه ها برای ثبت است.

2. دامنه های ملی توسط شرکت داخلی به ثبت می رسند و از بابت مالکیت روی دامنه و دسترسی به پنل مدیریتی قابل اعتمادتر است.

3. با توجه به محلی بودن دامنه های ملی، سایتهای با دامنه ملی در رتبه بهتری در جستجوهای فارسی قرار می گیرند.

معایب دامنه های ملی

1. با توجه به تحریم ها امکان فعالسازی تبلیغات گوگل برای سایتهای با دامنه ملی وجود ندارد.

2.ثبت دامنه ملی نیاز به مدارک رسمی و دقیق دارد و پس از ثبت اطلاعات مالک دامنه قابل مشاهده برای عموم است.

3.به دلیل بررسی انسانی و دقیق اطلاعات مالک دامنه، ثبت دامنه های ملی اغلب تا 24 ساعت به طول می انجامد.

سرور

ایمیل :

رمز عبور :

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟