پسوندهای دامنه های عمومی(gtlds)

پسوندهای دامنه های عمومی(gtlds)

.com     پسوند .com بر گرفته از مخفف کلمه Commercial به معنای تجاری است. اغلب دامنه های ثبت شده در جهان با این پسوند به ثبت رسیده اند.سایت های تجاری، بازرگانی و بطور کلی سایتهای با موضوعات دیگر می توانند دامنه ای با این پسوند داشته باشند.

.net      پسوند دامنه .net برگرفته از بخش اول لغت network است.این پسوند اغلب برای دامنه های با فعالیت مرتبط به شبکه و اینترنت مورد استفاده قرار میگیرد.هر چند پسوند.net در جهان بسیار رایج است، اپراتورهای شبکه و آی اس پی ها از جمله کاربران این پسوند دامنه هستند. در سال 2015 پسوند .net  در رتبه چهارم محبوب ترین  پسوند دامنه بعد از .com و .tk و .de قرار گرفت.

.Org     پسوند دامنه .org برگرفته از بخش اول کلمه organization  است. این پسوند دامنه اغلب مورد استفاده تشکل ها، مدارس و سازمان ها قرار می گیرد.در سال 2012 بیش از 10 میلیون دامنه با این پسوند ثبت شده است.

info    پسوند .info برگرفته از بخش اول کلمه information یک پسوند دامنه عمومی و رایج است.سایت شما با هر زمینه فعالیت و شاخه تخصصی میتواند دامنه ای با این پسوند داشته باشد.پسوند دامنه .info با ثبت بیش از 5.2 میلیون دامنه تا سال 2008 در مجموعه موفق ترین دامنه های جدید قرار گرفته است.

biz.      پسوند .biz یک پسوند عمومی است و از بخش اول تلفظ  لغت انگلیسی business  به معنای "تجارت" گرفته شده است. اگر به دنبال ثبت دامنه ای با اسم خاص هستید و این نام قبلا در مجموعه دامنه های با پسوند .com به ثبت رسیده است، انتخاب پسوند .biz برای نام دلخواه شما مناسب است.برای ثبت نام دامنه با پسوند .biz نیاز به مدارک شناسایی خاصی نیست.بیش از 2 میلیون دامنه با پسوند .biz تا  سال 2008 در جهان ثبت شده است.

me.     پسوند دامنه .me مناسب برای وب سایت های شخصی است. شما می توانید در سایت با آدرس پسوند .me به ارائه رزومه ، فعالیت ها و معرفی کسب و کار خود بپردازید.int.     پسوند دامنه int قابل ثبت برای  سازمان ها و ارگانهایی است که با دو یا بیش از دو ملیت در ارتباط هستند. .int مخفف international organizations است.

edu.    پسوند .edu مختص مدارس و دانشگاه های دارای تاییه رسمی می باشد.برای ثبت این نوع دامنه به سایت مربوطه مراجعه نمایید.

سرور

ایمیل :

رمز عبور :

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟